Market-Garden dag

Historische vliegtuigen vliegen voor Market Garden. Historische vliegtuigen, militaire voertuigen en re-enactors brengen op zondag 20 september de geschiedenis van Operatie Market Garden tot leven op Breda International Airport. Tijdens de zesde editie van de jaarlijkse Market Garden-dag laat Vliegend Museum Seppe niet alleen een indrukwekkende collectie historische vliegtuigen zien, maar brengen verschillende toestellen ook regelmatig het verleden opnieuw tot leven in de lucht.

Datum

20 sep 2026

Tijd

10:30 - 16:00

Doelgroep

Geüniformeerden

Aanmelden

Stuur een mail naar
pr@vliegendmuseum.nl

De dag begint om 12.00 uur met de Memorial Flight, waarbij een formatie historische vliegtuigen over West-Brabant vliegt als eerbetoon aan de vliegers die tijdens Operatie Market Garden hun leven verloren. Daarna wordt er gedurende de dag meerdere keren gevlogen, waardoor bezoekers de vliegtuigen niet alleen van dichtbij kunnen bekijken, maar ze ook kunnen zien én horen vliegen.

“Juist wanneer deze vliegtuigen vliegen, krijg je een indruk van de enorme rol die zij tijdens de Tweede Wereldoorlog hebben gespeeld,” zegt Piet Luijken, voorzitter van stichting Vliegend Museum Seppe. “Dat maakt de geschiedenis veel tastbaarder dan wanneer ze alleen in een museum staan.”

En er is rondom Vliegend Museum Seppe op het terrein volop te beleven. Historische militaire voertuigen, re-enactors, presentaties en live muziek door Gastels Fanfare zorgen voor een complete jaren ’40-sfeer. Kinderen kunnen zich uitleven op een springkussen en met een speurtocht en andere activiteiten. Bezoekers kunnen op het horecaplein terecht voor een hapje en een drankje. En er is een Oost-Duitse veldkeuken met broodje worst.

Ook vrijwilligers van The Dutch Polar Bears zijn aanwezig met originele voertuigen en uitrusting uit de Tweede Wereldoorlog en vertellen over de geschiedenis van Operatie Market Garden en de bevrijding van Zuid-Nederland. De dag wordt afgesloten met een bijzondere verrassing.

De Market Garden-dag is geopend van 10.30 tot 16.00 uur op Breda International Airport in Bosschenhoofd.
Meer informatie en aanmelden via www.vliegendmuseumseppe.nl/marketgarden.

Locatie

Pastoor van Breugelstraat 93E 4744 RC Bosschenhoofd, Breda International Airport

Harro Ranter

pr@vliegendmuseum.nl

Andere evenementen

Evenementen overzicht

Lees verder

Evenement

28 aug 2026

85 jaar Garderegiment Fuseliers Prinses Irene
Op vrijdag 28 augustus wordt op de Genm de Ruyter van Steveninckkazerne in Oirschot de algemene reünie van de Vereniging van Veteranen GFPI gehouden.