Operation Provide Care Zaïre/Rwanda

In augustus 1994 gingen ruim honderd Nederlandse militairen naar Goma in Zaïre.
Mensen verzamelen zich rond een transportvliegtuig terwijl een witte hulpverleningsauto en vrachtcontainers worden geladen of gelost op een luchthaven.
Mensen verzamelen zich rond een transportvliegtuig terwijl een witte hulpverleningsauto en vrachtcontainers worden geladen of gelost op een luchthaven.

Periode

1994 - 1994

Ingezette militairen

100

Werelddeel

Afrika

Nederlandse bijdrage

Het Nederlandse detachement Provide Care hielp bij de opvang van meer dan een miljoen Hutu‑vluchtelingen. Deze mensen waren gevlucht voor het geweld tussen Hutu’s en Tutsi’s in Rwanda.

De militairen gaven noodhulp en medische zorg om de zwaarste problemen te verlichten. Op verzoek van de Verenigde Naties bleven vijf militairen zes weken langer in het gebied.

Meer over deze missie

Missie overzicht
Een marineschip vaart op zee langs een rotsachtige kust met prikkeldraad op de voorgrond.

Lees verder

Missie

2013 - 2019

European Union Training Mission Somalia (EUTM-S)
Niet alleen de Verenigde Naties (VN) maar ook de Europese Unie (EU) ging piraterij op land in Somalië bestrijden. Ze trainden Somalische veiligheidstroepen. Tussen 2013 en 2019 leverde Nederland verschillende militaire instructeurs voor deze training.