Trots op je uniform

10 maart 2023

Drie veteranen vertellen Met je uniform laat je zien dat je bij een bepaalde organisatie hoort. Maar het betekent vaak zoveel meer.

Marjolein Albregtse

‘Toen ik in uniform thuiskwam, was mijn familie supertrots. Mannen van de voetbalclub maakten er grapjes over, daar heb je onze militair weer, en soms vertoonden ze haantjesgedrag.

Ik kreeg twee uniformen, het gevechtspak en het dagelijks tenue (DT). Dat laatste vermeed ik zo veel als kon. De broek mocht je als vrouw niet aan en dus zat je vast aan die strakke kokerrok, dikke panty en ouderwetse pumps.’

 

Mark Cappenberg

‘Je wordt door een magazijn heen geduwd waar je uitrolt als een militair met een plunjebaal. Je kijkt elkaar aan en staat te lachen, ineens bén je militair. Je baret zit natuurlijk nog wel als een vliegdekschip op je hoofd, maar je voelt je heel wat. En dat gevoel bleef.’

 

Jack de Kleine

‘Ik mis het gevechtspak nog wel eens. Je hoort zo duidelijk ergens bij als je het draagt. Nu heb ik nog drie ‘uniformen’: aan het werk voor de politie en als coach draag ik een net colbertje, als ik in mijn likeurstokerij werk heb ik puur praktische kleding aan. Heel af en toe draag ik ook mijn avondtenue van de genie. Prachtig vind ik dat, met die mooie rode bies.’

Meer Checkpoint?

Lees Checkpoint 02 digitaal

Meer nieuwsberichten

Nieuwsoverzicht
Foto van wandelende mensen tijdens de Nijmeegse Vierdaagse.

Lees verder

14 juli 2026

De Nijmeegse 4Daagse komt eraan!
Volgende week is het zover: de Nijmeegse 4Daagse gaat van start. Dit jaar zijn er 150 deelnemers die namens het Nederlands Veteraneninstituut meelopen. Ze lopen samen en toch apart en zijn te herkennen aan de oranje shirts.