De sportbroek

8 juni 2021

Sportkleding, toen en nu.
defensie-sportbroek-toen
defensie-sportbroek-toen

1954 – 1971

Deze hardloopbroek was onderdeel van de sportuitrusting en werd aangevuld met een sporthemd, platte blauwe gymschoenen en een wollen zwembroek. Bekende militaire sporten zijn de veldloop, cross, voetbal en trainen voor de Militair Lichamelijke Vorming (MLV)-speld.

  • Katoenen broek voorzien van een band van elastiek.
  • De visgraat – ook wel Herring Bone Twill genoemd – was een in Amerika ontwikkelde weefmethode.
  • Door de nieuwe weefmethode was de stof sterk en bestand tegen scheuren.
  • Het model was praktisch: one size fits all. Maar toch was-ie in vier maten verkrijgbaar.
defensie-sportbroek-toen

2015 – nu

Veel sporten met goede kleding, dat was het uitgangspunt toen Defensie overstapte op nieuwe sportkleding. Voordat er werd overgestapt op deze Chinese broek, is er bij de aanbesteding goed onderzoek gedaan naar de arbeidsomstandigheden in de fabriek, zowel wat betreft de arbeiders als de milieuaspecten.

  • De broek is gemaakt van 100% polyester.
  • Bij de overstap naar nieuwe Defensie-sportkleding is er vooraf grondig research gedaan naar draagcomfort en pasvorm.
  • De kleding is voorzien van de tekst ‘Ministerie van Defensie’ en het rijkslogo.
  • De broek is genoemd naar de Chinese olympische kampioen Li-Ning. Nadat hij drie keer goud won in Los Angeles, begon hij een sportkledinglijn.

Meer Checkpoint?

Lees Checkpoint 04 digitaal

Meer nieuwsberichten

Nieuwsoverzicht
Foto van wandelende mensen tijdens de Nijmeegse Vierdaagse.

Lees verder

14 juli 2026

De Nijmeegse 4Daagse komt eraan!
Volgende week is het zover: de Nijmeegse 4Daagse gaat van start. Dit jaar zijn er 150 deelnemers die namens het Nederlands Veteraneninstituut meelopen. Ze lopen samen en toch apart en zijn te herkennen aan de oranje shirts.