Nuldelijnsondersteuning (NOS) Landdag 2025

Publicatie

18 november 2025

Op zaterdag 15 november vond de jaarlijkse NOS Landdag plaats in Hotel & Congrescentrum Belmont in Ede. Ook dit jaar was de landdag een groot succes! Meer dan de helft van de vrijwillige veteranenondersteuners van de NOS kwamen samen met NLVi collega’s en andere gasten uit het netwerk van NOS. Natuurlijk om informatie te delen en interessante workshops te volgen. Er was ook volop gelegenheid elkaar te ontmoeten en nieuwe contacten te leggen.

De jongen zonder gisteren

Gastspreker Jur Deitmers, beter bekend als ‘de jongen zonder gisteren’, gaf afsluitend een indrukkende lezing over het verliezen van zijn geheugen. Na een extreem heftige periode in 2017, waarin Jur tot tweemaal toe werd getroffen door een hersenontsteking en maandenlang moest vechten voor zijn leven, bleek zijn volledige geheugen tot en met zijn 21e jaar te zijn gewist. Control-Alt-Delete. Moeilijk te bevatten, maar dit zware verlies wist hij om te zetten in iets positiefs.

De kracht van vergeten, de onbevangenheid die daaruit voortkomt, de neuroplasticiteit van de hersenen en zijn frisse manier van kijken naar het leven, naar tegenslagen, maar juist ook naar kansen, vormen een waardevolle les voor velen.

Alle gasten sloten de dag af met een hapje en een drankje.

NOS Landdag 2026

Noteer alvast 21 november 2026 in je agenda, want de NOS Landdag 2026 belooft ook weer een interessante dag te worden!

1 / 4

Meer nieuwsberichten

Nieuwsoverzicht

Lees verder

14 september 2026

Terugblik | Beyond Limits
Op zondag 13 september stond het evenement Beyond Limits in het teken van ontmoeting, inspiratie en het verleggen van grenzen. Nederlandse en Oekraïense veteranen, militaire oorlogs- en dienstslachtoffers en andere geïnteresseerden kwamen samen bij het Nederlands Veteraneninstituut voor een bijzondere dag waarin veerkracht en verbinding centraal stonden.