Rapport Veteranenombudsman over noodopvang veteranen

Publicatie

4 maart 2022

De Veteranenombudsman heeft onderzoek gedaan naar de noodopvang van veteranen. Donderdag 3 maart zijn de resultaten hiervan naar buiten gebracht. De Veteranenombudsman brengt met dit onderzoek een belangrijk, breed maatschappelijk probleem onder de aandacht. De behoefte aan noodopvang voor veteranen heeft te maken met het algemene tekort aan betaalbare woningen, aan plaatsen voor begeleid wonen en crisisopvang plaatsen in Nederland.

Het Nederlands Veteraneninstituut is zich bewust van de knelpunten rondom noodopvang. Al betreft het slechts een kleine groep veteranen en speelt het zeker niet alleen bij onze doelgroep. Wij verkennen samen met het Leger des Heils al langer wat wij gezamenlijk voor veteranen kunnen realiseren. Daarbij kijken we niet alleen naar de informatieverstrekking en de capaciteit, maar ook naar de specifieke kennis die nodig is bij de problematiek van veteranen en hoe die geborgd kan worden binnen het Leger des Heils.

Meer nieuwsberichten

Nieuwsoverzicht
Foto van wandelende mensen tijdens de Nijmeegse Vierdaagse.

Lees verder

14 juli 2026

De Nijmeegse 4Daagse komt eraan!
Volgende week is het zover: de Nijmeegse 4Daagse gaat van start. Dit jaar zijn er 150 deelnemers die namens het Nederlands Veteraneninstituut meelopen. Ze lopen samen en toch apart en zijn te herkennen aan de oranje shirts.