Afgelopen zondag kwamen ruim 200 Libanon-veteranen en hun relaties bijeen bij het Nederlands Veteraneninstituut in Doorn. Tijdens de bijeenkomst haalden de veteranen herinneringen op aan hun tijd in Libanon.
Dat er grote behoefte was om samen te komen, bleek uit het aantal aanmeldingen dat in korte tijd binnenstroomde. De recente ontwikkelingen in Libanon kunnen een grote impact hebben. De Libanon-veteranen en hun thuisfront konden bij het Nederlands Veteraneninstituut terecht voor een gesprek, een kop koffie en een luisterend oor.
Daarnaast hadden de aanwezigen de mogelijkheid deel te nemen aan diverse activiteiten. De documentaire ‘In dienst van de vrede’ werd vertoond, resultaten van Libanon-onderzoeken werden gepresenteerd en er werden verschillende momenten van bezinning georganiseerd. Tijdens de bijeenkomst was er ook een live-verbinding met de Defensieattaché in Libanon. Luitenant-kolonel Vincent van Ophem en NOS-correspondent Daisy Mohr spraken over de huidige situatie daar en gingen in gesprek met de veteranen.
“Naar aanleiding van signalen van onrust onder de groep Libanon-veteranen door de actuele ontwikkelingen, besloten wij op korte termijn deze bijeenkomst te organiseren,” vertelt Matthijs van der Hoeven, directeur Erkenning & Waardering van het Nederlands Veteraneninstituut. Hij was zelf ook aanwezig tijdens de middag. Het Nederlands Veteraneninstituut bood de genodigden een veilige plek aan om elkaar te ontmoeten en ervaringen te delen. Matthijs: “Mijn dank gaat uit naar eenieder die zijn steentje heeft bijgedragen om deze dag te laten slagen. De middag werd enorm gewaardeerd door alle aanwezigen, en daar doen wij het voor.”
Mocht je naar aanleiding van de bijeenkomst of de ontwikkelingen in Libanon vragen hebben of behoefte hebben om te praten, neem dan contact op met het Veteranenloket. Nederlandse veteranen, oorlogs- en dienstslachtoffers en hun relaties hebben recht op optimale zorg en dienstverlening. Het Veteranenloket helpt je hiermee op weg. Bel 088 334 00 000, stuur een e-mail naar info@veteranenloket.nl of stuur een WhatsApp-bericht.