Kennis uitwisselen over krijgsmacht en samenleving

Publicatie

10 juli 2024

Expertisecentrum neemt deel aan internationale conferentie Om het jaar organiseert de European Research Group on Military and Society (ERGOMAS) een conferentie. De 17e editie vond begin juli plaats in Zweden en behandelde het thema A “New Security Landscape” in Europe? Challenges and Consequences for Military and Society. Medewerkers van het NLVi Expertisecentrum namen deel en gaven presentaties over veteranenthema’s.
medewerker NLVi geeft presentatie
medewerker NLVi geeft presentatie

Presentaties NLVi

Gielt Algra is coördinator van de werkgroep ‘Veterans and society’. In deze werkgroep, de grootste binnen ERGOMAS, worden nationale studies en andere inzichten over het onderwerp veteranen en samenleving besproken.

Gielt gaf een lezing over zijn onlangs gepubliceerde essay ‘De weg naar La Bassée – Terugkeerreizen in de literatuur’. Jacco Duel en Roos Vlaar gaven een presentatie over Nederlandse veteranen en hun re-integratie in de burgermaatschappij.

 

medewerker NLVi geeft presentatie

 

ERGOMAS naar Amsterdam

De toehoorders waren geboeid door de onderwerpen en de internationale samenstelling zorgde voor interessante discussies en nieuwe perspectieven. De conferentie maakte duidelijk hoe belangrijk het is om samen te werken en deelnemers kijken dan ook al uit naar de volgende editie. In 2026 komt ERGOMAS naar Amsterdam.

 

 

Over ERGOMAS

De European Research Group on Military and Society werd opgericht in 1986 en is een internationale wetenschappelijke vereniging. Oorspronkelijk gevestigd in Europa, maar inmiddels open voor wetenschappers van over de hele wereld.

ERGOMAS richt zich op gezamenlijk onderzoek naar de positie en rol van krijgsmachten in de samenleving en andersom. De kerndisciplines zijn sociologie en politieke wetenschappen, maar in de loop van de tijd is het steeds meer multidisciplinair geworden.

Meer nieuwsberichten

Nieuwsoverzicht
Foto van wandelende mensen tijdens de Nijmeegse Vierdaagse.

Lees verder

14 juli 2026

De Nijmeegse 4Daagse komt eraan!
Volgende week is het zover: de Nijmeegse 4Daagse gaat van start. Dit jaar zijn er 150 deelnemers die namens het Nederlands Veteraneninstituut meelopen. Ze lopen samen en toch apart en zijn te herkennen aan de oranje shirts.