Het verhaal van veteraan Frans Matser

leesverhaal

23 april 2012

Terwijl ik mijn eerste bericht op dit speciale veteranenblog nog eens teruglees en het thema ‘tradities’ op mij laat inwerken, dwalen mijn gedachten af naar mijn jeugd die ik voor een deel in Noord Duitsland doorbracht. Mijn vader was als militair een aantal jaren gestationeerd in Seedorf en wij verhuisden vanzelfsprekend met hem mee. Zonder dat ik er ooit echt erg in heb gehad heeft hij de militaire traditie van vader op zoon aan mij doorgegeven.

Beiden mogen we ons ook veteraan noemen, ook al hebben wij onder totaal onvergelijkbare omstandigheden in den vreemde gediend. Hij ruim drie jaar lang in Nederlands-Indië en ik in veel kortere periodes in Bosnië. Maar hoe je het ook wendt of keert, het past in een traditie, doorgegeven van vader op zoon. En daar ben ik heel trots op. Trouwens, ook ik ben jaren werkzaam geweest in Seedorf. Over in voetsporen treden gesproken..

Andere recente verhalen

Bekijk alle verhalen
Persoon staat in de open voordeur van een bakstenen woning en kijkt in de richting van de camera. De persoon draagt een donkerblauw pak met een licht shirt en heeft de handen in de zakken. Op de achtergrond is een deel van de hal zichtbaar. Rechts onderin staat een oranje decoratief beeldje van een haas. De foto is gemaakt bij daglicht en toont de entree van de woning als achtergrond.

Lees verder

Verhaal

20 juli 2026

Thuis op de voorgrond: Marjon
Marjon van Griensven (65) woont in Kaatsheuvel en werkt al 35 jaar met veel plezier als woonadviseur bij woningcorporatie Casade. Ze is getrouwd met luitenant-generaal b.d. Hans van Griensven. Ze hebben twee zonen, Tim en Koen. Marjon gaat volgend jaar met pensioen. Ze wil er dan vaker op uit en vrijwilligerswerk gaan doen.