‘Theo de Kleijn (1919) vocht in de Meidagen bij het Maas-Waalkanaal’

leesverhaal

3 februari 2015

De Tweede Wereldoorlog veranderde het leven van Theo de Kleijn (1919) ingrijpend.

Hij vocht in de Meidagen bij het Maas-Waalkanaal en trok daarna terug richting de Grebbeberg, waar hij na een aantal dagen krijsgevangene werd gemaakt.

Lees hier in het Checkpointartikel zijn meeslepende verhaal.

Andere recente verhalen

Bekijk alle verhalen
Persoon staat in de open voordeur van een bakstenen woning en kijkt in de richting van de camera. De persoon draagt een donkerblauw pak met een licht shirt en heeft de handen in de zakken. Op de achtergrond is een deel van de hal zichtbaar. Rechts onderin staat een oranje decoratief beeldje van een haas. De foto is gemaakt bij daglicht en toont de entree van de woning als achtergrond.

Lees verder

Verhaal

20 juli 2026

Thuis op de voorgrond: Marjon
Marjon van Griensven (65) woont in Kaatsheuvel en werkt al 35 jaar met veel plezier als woonadviseur bij woningcorporatie Casade. Ze is getrouwd met luitenant-generaal b.d. Hans van Griensven. Ze hebben twee zonen, Tim en Koen. Marjon gaat volgend jaar met pensioen. Ze wil er dan vaker op uit en vrijwilligerswerk gaan doen.